Jeśli chcesz zorganizować, zaprosić nas na koncert, oto stronka dla Ciebie. Zebraliśmy tu komplet informacji, które mogą zainteresować i pomóc w przygotowaniu się do koncertu. Sam Rider techniczny – zapotrzebowanie, często nie uwzględnia warunków w jakich przychodzi nam grać, a jeszcze częściej możliwości technicznych gospodarza, dlatego postanowiliśmy opisać kilka najczęstszych scenariuszy, aby przekonać, pokierować, ułatwić.

Może nie wiesz, ale grywamy w różnych konfiguracjach składowych, w zależności od potrzeb czy możliwości sprzętowych, finansowych. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czego potrzebujesz. My najbardziej lubimy grać w pełnym składzie. Brzmimy wtedy dokładnie tak jak na naszych płytach i możemy zaprezentować nasze najsilniejsze atuty: bogate aranżacje i pełną energię koncertu na żywo.

Jest to nasz wyjściowy skład zapewniający i Wam i nam pełnię wrażeń artystycznych oraz niezapomniane chwile na koncercie: Irlandia Matuszkiewicz – śpiew; Agnieszka Kalisz-Dzik – skrzypce, śpiew; Paweł Rewucki – bodhran, udu, instrumenty perkusyjne; Jakub Szczygieł – flet poprzeczny, whistle; Tomasz Fojgt – śpiew, gitara, irish bouzouki.

Skład ten zapewnia dwa wiodące głosy, harmonię wokalną 3-4 głosową, świetny basowy rytm z bębna obręczowego Pawła, niesamowite dialogi skrzypiec, fletów i instrumentów strunowych. Konferansjerkę prowadzą dwie osoby, z aktywnym udziałem całego zespołu. Stałym punktem tej konfiguracji jest Tomek ze swoim śpiewem, harmoniami gitar i historiami o piosenkach, oraz Irlandia ze swoim pięknym głosem, błyskotliwym humorem i aurą uroku osobistego. Pozostałych troje muzyków, może uzupełniać basista, w razie nieobecności któregoś. Agnieszka – niewielka kobieta, z ogromem wirtuozerii i często dynamiki scenicznej. Paweł – wielki mężczyzna, który jest sercem rytmicznym zespołu, które zawsze bije równo. Jakubek – potężna wiedza o muzyce tradycyjnej, poparta niezmierzoną wyobraźnią muzyczną, z romantyczną nutą melodii.

Jeśli tylko warunki na to pozwalają gramy w składzie 6 osobowym, czyli nasza 5-cio osobowa paczka wzbogacona o basmana. Najczęściej taki skład pojawia się na dużych scenach, gdzie często jest zapotrzebowanie na więcej mocy, pełne pasmo brzmienia. Oczywiście nie jest to zasadą, więc zagramy w takim składzie na każdej scenie. W tym składzie macie do czynienia z materiałem granym jak z płyty, choć jak wiemy wrażeń koncertowych nie da się niczym zastąpić. Mamy tę wolność, że możemy zacząć lub skończyć utwór w nietypowy sposób. Gdy gawiedź się bawi, przedłużyć piosenkę, połączyć utwory ze sobą, lub zagrać nagle jakieś wtrącenie, ku radości publiczności i nas samych. Choć jest to tylko jedna osoba więcej – cały koncert ogromnie zyskuje, więc może warto?

Duet w naszym przypadku to opcja na mniejsze koncerty, lub eventy tematyczne. Stałą osobą jest nasz lider i motor Tomek Fojgt z gitarami, bouzouki i śpiewem. Druga osoba jest dobierana w zależności od zapotrzebowania, a gdy mamy wolność wyboru, od dostępności w wybranym terminie.

Występ duetu, jest świetną okazją do stworzenia wspaniałego, klimatycznego, intymnego wieczoru z naszymi piosenkami, opowieściami, historiami. W dwu osobowym składzie można także zagrać do tańca, podczas potańcówki, balfolku. Takie zadanie zazwyczaj realizujemy w składzie Tomek – instrumenty strunowe + Jakubek – fleciki melodyczne. W tym zestawieniu graliśmy podczas warsztatów dla nauczycieli pt: „Poruszamy szkołę”, gdzie pani istruktorka pokazywała i uczyła ciało pedagogiczne, jak zachęcać dzieciaki do tańców. Niejednokrotnie zdarzało nam się tak grać podczas potańcówek w toruńskiej „Wejściówce”, lub podczas toruńskiego święta „Taniec świateł”.

Zbierając do kupy: duet do tańca: Tomek+Jakubek
duet balladowy: Tomek+Irlandia, Tomek+Jakubek, Tomek+Agnieszka, Tomek+Paweł, Tomek+basman.

Podobnie jak w przypadku duetu, realizujemy tak mniejsze koncerty, zarówno balladowe, jak i taneczne. Mamy tutaj namiastkę naszego brzmienia, która pozwala nieco poszaleć, przy minimalnym zapotrzebowaniu technicznym. Trio balladowe to zawsze Irlandia+Tomek+Kuba/Agnieszka. Trio taneczne to: Tomek+Jakubek+Agnieszka/Paweł. Możemy zaprezentować piosenki w pełnej harmonii wokalnej i instrumentalną podstawą, lub melodie taneczne z instrumentalną harmonią i rytmem, tak przydatnym podczas tańca.

Kwartet to dla nas bardzo sentymentalny skład. We czworo nagrywaliśmy nasza pierwszą płytę Listki. Może to być kwartet balladowy, lub z muzyką do tańca. W tym zestawieniu możemy zagrać wszystko na małych, średnich i dużych eventach, na każdej scenie i we wszystkich możliwych okolicznościach. Wyboru składu dokonujemy sami wedle zapotrzebowania.

Zdarza się też solo, wtedy zagra Tomek. Zwykle jest to już inny projekt muzyczny Tomka DYSONIUANSE, ale zdarzały się także recitale z piosenkami Celtic Tree. Oczywiście można dokonać mariażu obu projektów, gdzie mogą pojawić się utwory Celtic Tree, utwory z nurtu piosenki turystycznej, studenckiej, autorskiej, szlagiery polskiej muzyki, żeglarskie, folkowe.

Przedstawiony Rider to nasze zapotrzebowanie techniczne na pełny koncert 5+, w idealnych, scenicznych warunkach. Spełnienie jego wymagań nie jest obligatoryjne. Prosimy o zapoznanie się, a następnie o określenie: co jest spełnione, czego brakuje, na co możemy liczyć itp. Jest to kluczowa dla nas informacja. Dzięki temu wiemy na co się przygotowujemy, co ze sobą zabrać dodatkowo itp. Dla przykładu grywaliśmy już w warunkach bazy namiotowej, bez prądu, bez nagłośnienia, w blasku świec, ale i na ogromnych scenach festiwalowych. Zawsze znajdziemy rozwiązanie – kluczowa dla nas jest informacja.

  • TERMIN – jesteśmy muzykami z różnych miast, zadbaj o wyprzedzenie minimum miesiąc przed koncertem, abyśmy mieli szansę zgrać nasze kalendarze.
  • MIEJSCE – zapewnia organizator i wszelkie ustalenia z właścicielem bierze na siebie.
  • REKLAMA – aby słuchacze przyszli na koncert, trzeba o nim poinformować. Zawsze podajemy info na naszej witrynie i Fanpage Facebook, niemniej plakatowanie itp należy do organizatora. Mamy grafikę gotowych plakatów do wypełnienia, zawsze możemy przesłać.
  • WARUNKI FINANSOWE – omawiamy zawsze wspólnie i potwierdzamy mejlowo.