Tomasz Hałuszkiewicz

whistle, uilleann pipes

GDYNIA

Najmłodszy stażem Celtuś, który ma prawdopodobnie najdłuższy staż muzyka. Conor to przede wszystkim dudziarz i flecista, ale zagra także na instrumentach perkusyjnych i gitarze. Już wcześniej grywał z nami koncerty, a na drugiej płycie „Wiatr i Deszcz” ubarwił nasze brzmienie grając na legendarnych uilleann pipes oraz piękną „Kołysankę dla Dominiki” z Fojciem na gitarach, którą to sam skomponował.

Tomek pochodzi i mieszka na północy, w Gdyni. Jego spotkanie z muzyką celtycką łudząco przypomina znaną historię – Robin Hood – Clannad – Legend. Była to Jego miłość od pierwszego słyszenia. Ponoć w zamierzchłych czasach, Conora można było spotkać z mieczem i tarczą. Niektórzy twierdzą, że w przeciwieństwie do swoich ówczesnych towarzyszy – nie było to przebranie.

Życiowo sporo jego zajęć wiązało się z morzem, najlepiej jednak wspomina los nielegalnego imigranta i pracy na zmywaku – w Galway. To własnie tam miał bezpośrednią styczność z „Zielonym źródłem” i mógł pić z niego garściami. Muzyczna ścieżka Conora jest długa i kręta, a rozpoczyna się, od zespołu o dźwięcznej nazwie The Connor! Brał udział również w znamienitych projektach „Maćko Korba”, „Ula Kapała”, „Stara Lipa”, „Father Jack” (2004-2005). Aktywnie poza Celtic Tree Conor gra od 2009 roku z zespołem „Formacja”, a od 2016 roku na instrumentach perkusyjnych w grupie „Nocny Lot”.

Swoją przygodę z Celtic Tree oficjalnie rozpoczyna w marcu 2019 roku. Oczekujemy ciągu dalszego!